Gençler Avrupa Kupası’nda madalyalı gün


Litvanya’nın Kaunas kentinde başlayan müsabakaların ilk gününde, tatamiye çıkan judokalarımız, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı.

Litvanya’da başlayan Gençler Avrupa Kupası ilk gününde, Ay-yıldızlı judokalarımız 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı.

Kaunas kentinde gerçekleşen müsabakalarda kadınlar, +78 kiloda Mine Kalender ilk turu bay geçti. Çeyrek finalde Belaruslu, yarı finalde de Rus rakibini altın skorda ipponla yenen Kalender finalde Hollandalı M. Kamps ile karşılaştı. Maçın altın skor bölümünde rakibinin atağına karşılık veremedi ve gümüş madalyanın sahibi oldu.

63 kiloda Minel Akdeniz ise ilk turda Hollandalı, ikinci turda Alman rakiplerini ipponla yenen Akdeniz, çeyrek ve yarı final müsabakalarını altın skorlarla kazanarak finalist oldu. Alman D. Pohl ile yaptığı mücadelede gümüş madalyada kaldı.

Erkekler 60 kiloda Salih Yıldız bronz madalya karşılaşmasında Belaruslu A. Kolasav’ı waza-ari puanıyla yenerek üçüncülük kürsüsüne çıktı.

66 kiloda Eren Ersoy yarı finale kadar yükseldi. Bu turda yenildi ve bronz madalya için Belaruslu D. Muzhaila’ya rakip oldu. Maçı altın skorda waza-ari puanıyla galip tamamlayan Ersoy, bronz madalyayı kazanan judokamız oldu.