A Milli Takımımızın EURO 2020'deki rakipleri belli oldu!
EURO 2020'de A Milli Takımımızın rakipleri buldu. A Milli Takımımız, EURO 2020'nin açılış maçını İtalya ile oynayacak.

30/11/2019 Cumartesi Sporx.com

A Milli Takımımızın rakibinin belli olduğu Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) kuraları Romanya'nın başkenti Bükreş'te çekildi. A Milli Takımımız, İtalya ile İsviçre'nin yer aldığı A Grubu'nda yer aldı.

EURO 2020'nin açılışı, 12 Haziran'da Roma'da A Milli Takımımız ile İtalya arasında oynanacak maçla yapılacak. Galler ve İsviçre maçları ise Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapılacak.

A MİLLİ TAKIMIMIZIN EURO 2020 FİKSTÜRÜ

12 HAZİRAN / ROMA
İtalya - TÜRKİYE

17 HAZİRAN / BAKÜ
TÜRKİYE - Galler

21 HAZİRAN / BAKÜ
İsviçre - TÜRKİYE

A Grubu:

İtalya
İsviçre
TÜRKİYE
Galler

B Grubu:

Belçika
Rusya
Danimarka
Finlandiya

C Grubu:

Ukrayna
Hollanda
Avusturya
Play-off

D Grubu:

İngiltere
Hırvatistan
Çek Cumhuriyeti
Play-off

E Grubu:

İspanya
Polonya
İsveç
Play-off

F Grubu:

Almanya
Fransa
Portekiz
Play-off

TARİHTE İLK KEZ 12 ÜLKEDE

Avrupa Şampiyonası organizasyonunun 60. yıl dönümüne denk gelmesi dolayısıyla EURO 2020, tarihte ilk kez 12 ülkede düzenlenecek.

Şampiyonaya A Grubu'nda Roma (İtalya) ve Bakü (Azerbaycan), B Grubu'nda Saint Petersburg (Rusya) ve Kopenhag (Danimarka), C Grubu'nda Amsterdam (Hollanda) ve Bükreş (Romanya), D Grubu'nda Londra (İngiltere) ve Glasgow (İskoçya), E Grubu'nda Bilbao (İspanya) ve Dublin (İrlanda Cumhuriyeti), F Grubu'nda ise Münih (Almanya) ve Budapeşte (Macaristan) ev sahipliği yapacak.

İtalya'nın başkentindeki Roma Olimpiyat Stadı'nda 12 Haziran'da yapılacak açılış maçıyla başlayacak EURO 2020, İngiltere'nin başkenti Londra'daki Wembley Stadı'nda 12 Temmuz'da oynanacak final müsabakasıyla sona erecek.

Şampiyonada son 16 turu karşılaşmaları, Amsterdam, Bilbao, Bükreş, Budapeşte, Kopenhag, Dublin, Glasgow ve Londra'da, çeyrek finaller ise Bakü, Münih, Roma ve Saint Petersburg'da gerçekleştirilecek.

Yarı finaller ve final ise Londra'da 90 bin kişi kapasiteli Wembley Stadı'nda oynanacak.